Prožijte léto na Rohozci

Příhodná poloha rohozeckého pivovaru vybízí k mnoha sportovním aktivitám v malebném prostředí Českého ráje. Kolem areálu se vine známá cyklostezka Greenway Jizera, lze podniknout mnoho pěších výletů se zajímavými turistickými cíli či sjíždět řeku Jizeru. Výlet lze poté zakončit poctivým obědem a pivem v Rohozecké Restauraci, která jako první a jediná v České republice nabízí rohozecké pivo přímo z tanku. Uvelebit se můžete na venkovní zahrádce a pochutnáte si na tradiční české kuchyni, lahodných domácích dezertech a samozřejmě pivu, které se zde točí celkem z dvanácti píp, včetně letního hitu Nealko Pomelo.

Cílem výletu může být i samotný pivovar, který každoročně od dubna do října nabízí exkurze se závěrečnou ochutnávkou piva. Zkušený průvodce či dokonce samotný sládek se vás srdečně ujme na nádvoří, nejdříve vás zasvětí do historie fungování pivovaru a posléze nakouknete téměř do všech jeho částí, prohlédnete si varnu, spilku či sklepení. Nezapomeňte se teple obléknout, protože teploty ve sklepení klesají až na 5 stupňů. Letos se prohlídky rozběhnout hned, jak to dle vládních opatření bude možné.

Epidemiologická situace přinesla bohužel i smutné zprávy, a to opětovné zrušení Slavností piva Rohozec, které se měly konat v červnu 2021. Je to tak již druhý rok, kdy si tuto velkolepou událost budeme muset nechat ujít. Pivovar ale již oznámil data několika menších letních hudebních akcí, které minulý rok měly kladný ohlas. Pivo teklo proudem, grilovala se selátka a panovala příjemná domácí nálada. Atmosféra menších koncertů má zkrátka také něco do sebe. Hned na začátku července zahraje hardrocková skupina Traktor a předkapela Seven s Tomášem Karglem. O týden později své nástroje rozezní Walda Gang a Alkehol. Měsíc pak 30. 7. 2021 ve velkém uzavře Vypsaná fixa s frontmanem Márdim a hity "Bestiálně šťastní", "Krása nesmírná" a další. Pro srpen je v tuto chvíli potvrzen koncert skupin VaŤák a Adaptace. Rohozecká Restaurace také plánuje opětovné pořádání Pivních čtvrtků, kdy hrála příjemná živá muzika a čtvrté tankové pivo bylo zdarma.

V případě, že nemáte žádné plány na září, zvažte také účast v tradičním již 10. ročníku Rohozeckého triatlonu, který se koná v okolí zříceniny hradu Valečov. Disciplíny jsou běh na 3 km, 20 km jízdy na kole, a to nejlepší na závěr tři kousky piva Podskalák. Registrace budou spuštěny během měsíce srpna.

Rohozecké pivo si také můžete vychutnat v centru Liberce, kde ho v restauraci U Šesti Kohoutů točí ze šesti píp včetně limonády Erko Oranž. Zakoupit si můžete i veškerý rohozecký sortiment v lahvích. Čeká na vás kompletně zrekonstruovaná terasa, grilovaná kuřata nebo i speciální akce jako např. degustační Gril párty. Třeba potkáte i samotného kohouta Rudyho.

Nezapomínáme ani na obyvatele sousedního Jablonce. Následující letní měsíce přímo vybízí k posezení u dominanty města – Přehrady Mšeno. V oblíbeném stánku Základna vám načepují Skaláka a Jedenáctku řezanou.